Můj příběh

S důvěrou zde vkládám svůj osobní a životní příběh, tak jak šel čas a bez příkras. Narodila jsem se v roce 1967 ve znamení Býka, s Ascendentem ve Střelci. Již od dětství jsem byla humanitně zaměřena, zajímala se o filozofii, psychologii, umění a vzdělávání. Přesto jsem vystudovala přírodovědné obory na gymnáziu a Vysoké škole strojní a textilní. Můj trvalý zájem o humanitní a společenské vědy mne nakonec dovedl též ke studiu pedagogiky a psychologie. Pracovala jsem nějaký čas v mateřské školce a poté dlouhodobě působila ve státní správě, kde jsem se věnovala zejména práci s informacemi a vedení lidí. Moje vnitřní naladění mne však stále směřovalo ke spiritualitě, mystice a ezoterice.

Začala jsem se těmto naukám postupně věnovat, nejprve jako samouk, a posléze jako studentka Univerzity Nové doby, pana Milana Calábka, kterou jsem navštěvovala od roku 2005 celých dlouhých 14 let. Zde jsem se poprvé dozvěděla o buddhismu, meditaci a meditačních technikách. Práce s podvědomím, změněnými stavy vnímání, mne zaujala natolik, že jsem se začala více zajímat o neurologii, psychologii, jak vůbec meditace fungují, na čem jsou založeny, a hlavně jsem je začala sama praktikovat. A tak jsem se postupně seznamovala více i s jógou a její filozofií. V té době jsem ještě ásánovou praxi nepraktikovala. Ta přišla o něco málo později.

Na Univerzitě Nové doby jsem se seznámila se svojí významnou učitelkou PhDr. Lenkou Adamovou, pod jejímž vedením jsem nakonec vystudovala dvouletý kurz Astropsychologie, který byl zejména zaměřen na archetypovou psychologii K. G. Junga. Pojmy jako stín, ánima a ánimus, individuace a další, jsem poprvé slyšela právě zde. Díky astrologickým rozborům známých osobností, států a filmové hermeneutice, které byly součástí studia, jsem byla schopna nahlédnout i na sebe skrze svůj vlastní horoskop. To mne posunulo dál na mé cestě sebe transformace.

V průběhu těchto let jsem navštěvovala i jiné další semináře zaměřené na komunikaci, mezilidské vztahy a techniky duševní práce. Nejvíce mne ovlivnil můj další velký učitel Mgr. Petr Vladyka, kterému vděčím za „otevření mé intuice“. Jeho zážitkové semináře se týkaly procesů za komunikací, výkladu symbolů a snů, životních scénářů, vizualizace a imaginace, práce s intuicí šamanských technik, bioenergetiky, rezonance a mnoho dalších mystérií života člověka na Zemi. Tato setkání se navždy zapsala do mé duše.

Moje spirituální cesta však v podstatě započala ještě před tímto studiem, kdy se v naší rodině stala tragická událost. V tomto náročném období jsem se kolem roku 1998 seznámila s Taťjánou Sitenskou, která se v té době věnovala kineziologii. Byla to právě ona, která vedla mé kroky na Univerzitu Nové doby, upozornila na semináře Petra Vladyky, půjčovala zajímavé knihy a inspirovala mou hladovou duši. Dodnes jsem jí za to vděčna. Vzhledem k situaci v rodině jsem se v roce 2005 stala členem občanského sdružení Ondřej, svépomocné rodičovské skupiny při Denním psychoterapeutickém sanatoriu Ondřejov, které se zaměřuje na léčbu psychotických a neurotických poruch a závislostí. Měla jsem možnost nahlédnout do světa pacientů pražské Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Tyto zkušenosti se trvale propsaly do mého studia relaxačních a meditačních technik.

Mohu tedy říci, že duchovním naukám a jejich praktikování se věnuji více jak 25 let. A díky nim jsem se dostala i ke studiu jógy a jógové praxi. Začalo to tím, že mne nadchly různé zdravotní cviky a sestavy na odstranění bolestí zad, na podporu trávení, na harmonizaci hormonálního systému v těle, vše, co by mělo smysl pro fyzické zdraví člověka. Vše nakonec vyústilo absolvováním mého prvního instruktorského kurzu lektora Hathajógy ve vzdělávacím centru Václava Krejčíka na začátku roku 2013. A tak započala moje profesionální jógová cesta, na které jsem potkala mnoho skvělých učitelů a guruí.

Tito učitelé ovlivnili a nadále ovlivňují mou jógovou cestu. Patří mezi ně indický učitel Deep Kumar, kanadská lektorka Anjela Jervis-Read nebo německá instruktorka Daniela Meinl. V současné době s nadšením studuji roční online kurz, Integrální cestu s Danielem a Kristýnou Paulus. A protože ájurvéda mne opravdu zaujala konzultuji pravidelně Základy ájurvédy s Lucií Martinovou.

A protože jsem toužila po bezpečném prostoru pro sebe a své klienty, otevřela jsem v lednu 2015 vlastní jógové studio SPIRITCENTRUM v Králově Dvoře (Beroun), kde působím dodnes jako manager, provozní, kreativec a lektor současně. Postupně jsem prošla ještě mnoha semináři a kurzy, abych rozšířila své lektorské obzory a poznala úžasnou hloubku jógové nauky. Mé dlouholeté životní zkušenosti a nabyté poznatky ze spirituálního světa propojuji s jógou. Je to takové „spojení Západu a Východu“.

Od otevření studia pravidelně pořádám semináře a workshopy nejen pro veřejnost, ale též instruktory jógy. V roce 2016 jsem vytvořila speciální výukový program právě pro lektory jógy s názvem Relaxační a meditační techniky, ve kterém předávám své poznatky ze své meditační praxe s klienty. Kolem roku 2020 jsem se stala pravidelným přispěvatelem časopisu Jóga DNES, pro který píšu články o relaxaci, meditaci, duševní hygieně, astrologii, astromedicíně či výkladu snů. Po celou dobu se zabývám i osobním poradenstvím v oblasti duševní hygieny. Jsem tvůrcem online Jógové videoknihovny, kde zájemci o jógu, relaxaci, meditaci, práci s myslí a dechem, najdou tipy a návody v několika stovkách video lekcí.

Mým poslední projektem je založení SPIRIT AKADEMIE, školy nového věku, jejímž záměrem je poskytnout jak veřejnosti, tak instruktorům jógy, inspiraci na jejich cestě. První „vlaštovkou“ je Celoroční kurz spirituality a sebeobjevování.

K mým zájmům, kromě jógy a meditace, patří četba, studium, sebevzdělávání, hudba, práce na zahradě, procházky přírodou a hlavně „tvořit a objevovat“. S mým mužem žijeme v domku u lesa. A jak jen to je možné užíváme si naše dospělé děti a vnoučata…

Studium
Instruktorské licence
Semináře a workshopy