• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

HOSTOVÁNÍ

Aleny Vejříkové...

Číst dál...

VÍKENDY a POBYTY

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

ROK 2019

Nabídka celého roku...

Číst dál...

KURZY JÓGY 4 - 6/2019

Organizace, obsah, lektoři ...

Číst dál...

REGISTRACE

Neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

Hormonální jógová terapie pro ženy s Radkou Koláčnou - OPAKOVACÍ LEKCE

 

Hormonální jógová terapie pro ženy s Radkou Koláčnou  NOVINKA!!!

Opakovací lekce 

5. duben (PÁ 18-20), SPIRITCENTRUM

V průběhu roku 2019 se můžete zúčastnit několika opakovacích lekcí Hormonální jógové terapie pro ženy (HJT). Tyto lekce navazují na základní víkendové kuzry HJT a jejich cílem je oživení, připomenutí či dopilování sestavy HJT. 

Opakovací lekce jsou určeny pro absolventky základních víkendových kurzů HJT, tj. nejen u Radky Koláčné, ale i u jiných lektorek s licencí od Dinah Rodrigues.

Hormonální jógová terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues (HJT) je terapeutická metoda, která pomáhá harmonizovat hormonální systém. Reaktivuje vaječníky, zvyšuje hladinu ženských pohlavních hormonů. Podporuje libido, zvyšuje plodnost, pomáhá při PMS, bolestivé, silné, nebo nepravidelné menstruaci, při cystách na vaječnících, při hypofunkci štítné žlázy, při předčasné menopauze, v menopauze, při akné, migrénách, při inkontinenci, proti stresu, při úzkostech a depresích. HJT celkově podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazovat tělo.

1 FOTO126

Během opakovací lekce projdeme celou sestavou HJT (základní techniky, zahřívací cviky a cviky z denní sestavy). Začneme zahřívacími cviky, následovat budou cviky denní sestavy, harmonizační cvičení a v závěru si zopakujeme všechny antistresové cviky. Prostor bude i pro dotazy.

Sestava HJT obsahuje:
Sestavu jógových ásan, které jsou doplněné o intenzivní dechovou techniku – Bhastriku a tibetskou techniku vedení energie. Je to sestava dynamická, složená ze cviků stimulujících žlázy s vnitřní sekrecí a cviků, které jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu. Součástí sestavy je harmonizace energie a čaker, která má zklidňující a psychosomatické účinky, pomáhá tedy odstraňovat fyzické problémy, které vznikly na úrovni psychiky. Sestava působí na náš organismus na všech úrovních: fyzické, emoční, mentální a duchovní. Vede nás, ženy, k optimálnímu zdraví, tedy i k optimální hladině hormonů. Pokud tyto techniky neznáte, doporučujeme absolvovat základní víkendový kurz !

Kdy není doporučeno cvičit hormonální jógu:
V těhotenství, během menstruace, při hormonálně (estrogenem) podmíněné rakovině prsu, při akutní endometrióze, při velkých myomech v děloze, při zánětu v břišní dutině, při silné osteoporóze, při akutních či závažných kardiovaskulárních onemocněních a po operaci srdce, během prvních tří měsíců po operaci v oblasti břišní dutiny, při závažných depresích vyžadujících léčbu.

Radka Koláčná

1 1 2988 mene bilaJóga ji doprovází životem již 15 let a je pro ni věrným a moudrým přítelem. Zpočátku ji vnímala především jako prostředek na uzdravení tehdy mírně nalomeného fyzického zdraví. Záhy však objevila i její příznivý vliv na psychiku, naučila ji správnému dýchání, uvolnění a relaxaci, ukázala jí svůj duchovní rozměr. A tak se jóga pro ni stala nejen cestou k fyzickému zdraví, ale rovněž cestou k její vnitřní rovnováze, klidu a harmonii. Po mnoha letech pravidelného praktikování Hathajógy pocítila silnou touhu dozvědět se o ní více a umět to nabídnout i ostatním. Nejprve absolvovala lektorský kurz pod záštitou České akademie jógy a pak pokračovala studiem jógové terapie v Indii s úžasným jogínem a učitelem Acharya Sajim na mezinárodní škole inspirované Swami Satyanandou (International Vasishta Yoga Research Foundation). Získala znalosti a dovednosti, jak předcházet civilizačním chorobám a jak pomáhat s léčením projevů těchto onemocnění. S přibývajícími roky, jako každá zralá žena, postupně vstoupila do období přechodu a s ním se objevily i zdravotní potíže spojené s tímto obdobím. Řešení situace prostřednictvím umělých hormonů odmítla a hledala přírodní cestu k rovnováze a zdraví. Objevila dynamickou sestavu pro menopauzu a hormonální nerovnováhu, která znovu aktivuje tvorbu ženských pohlavních hormonů. Sestava ji nadchla a pravidelným cvičením její potíže postupně vymizely, případně došlo k jejich velkému zmírnění. Chtěla tuto sestavu nabídnout všem ženám, které trápí tělesné změny i psychické obtíže hormonálního přeladění v období přechodu, ale i ženám s dalšími problémy způsobenými hormonální nerovnováhou, jako je bolestivá menstruace, neplodnost, problémy se štítnou žlázou atd. Absolvovala lektorský výcvik vedený přímo autorkou sestavy Dinah Rodrigues z Brazilie. Další rok absolvovala s Dinah ještě jeden lektorský výcvik a to Hormonální jógovou terapii pro prevenci a léčbu diabetu. Vše výše uvedené dnes využívá ve své jógové praxi. Ženám všech věkových kategorií nabízí kurzy hormonální jógy a opakovací lekce pro oživení a dopilování sestavy. Klienty s diabetem učí sestavu, která přispívá ke zlepšení jejich zdravotního stavu a je přínosná i jako prevence vzniku samotného diabetu. Více k Radce na www.jogapromne.cz


Přijďte si zopakovat svoji sestavu Hormonální jógové terapie!!!

Detail události

Začátek události 05 duben 2019 18:00
Konec události 05 duben 2019 20:00
Celková kapacita 24
Registrovaní 4
Volná místa 20
Cena 290Kč
Místo konání SPIRITCENTRUM
We are no longer accepting registration for this event