• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

HOSTOVÁNÍ

Aleny Vejříkové...

Číst dál...

VÍKENDY a POBYTY

s Alenou Vejříkovou...

Číst dál...

ROK 2019

Nabídka celého roku...

Číst dál...

KURZY JÓGY 4 - 6/2019

Organizace, obsah, lektoři ...

Číst dál...

REGISTRACE

Neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

Anahát Kšétram : Krajinou srdce s Barborou HU - workshop


Anahát Kšétram : Krajinou srdce 
s Barborou HU

20. října (10 - 13:00), SPIRITCENTRUM

"Tak rozlehlá jako nekonečný prostor kolem nás, je krajina uvnitř lotosu našeho srdce. Tento vnitřní prostor v sobě objímá nebe i zem, oheň i vzduch, slunce i měsíc, blesky i hvěždy. Ať už jsme si toho vědomi nebo ne, uvnitř našeho srdce je obsaženo vše."

(Čhándógjópanišada)

Workshop věnovaný čakře srdce - anáhatě v mnoha jejích aspektech.

V první půli pohovoříme o jemných vazbách mezi jejím psychickým a fyzickým dosahem, o podmíněnostech a potenciálech, které lidské vědomí a jeho vůz v podobě těla, potkávají v této úrovni. 

Praktická část bude věnována sebezkušenosti skrze práci v ásaně, energetických káranách, krijích, meditaci a relaxaci. Přístupovým hlediskem lektorky je čakra jóga - komplexní disciplína propojující tantricko-jógovou energetiku a jóga terapii s psychologií, antropologií a jinými vědami o člověku.

Anáhata přináší výzvu k integritě. K rovnováze, reflexi sdílení, učí empatii, vděčnosti a odpuštění, skrze dosažení nadhledu nad limity vlastního ega. Z úrovně ,,já jsem já”, zde vědomí přechází do roviny ,,já jsem ty / já jsem my”. Ve svém stinném poli je často limitována blokovanou emocí smutku, žalem a beznadějí. Nejsilnější podmíněnosti obvykle absorbuje z úrovně druhé čakry - skrze emocionální stereotypy, téma sebepojetí zakotvené v dětství a silnou potřebou být přijat ostatními, leckdy na úkor vlastní přirozenosti a jejích nároků.

Fyzicky se dotkneme zejména praxe zaměřené na okruh hrudníku a jeho emocionální topografie, mobilitu ramen a motoriku paží, pochopení nádechu a výdechu jako média komunikace mezi tělem a myslí, srdcem a hlavou. Závěrem vstoupíme skrze meditaci tam, kde lze zaslechnout tichý zvuk existence (anáhat náda / svara).

Kontraindikace:
epilepsie, nádorová onemocnění v akutní fázi, psychické poruchy (hraniční porucha, schizofrenie, panická ataka), těhotenství a šestinedělí, o hypo/hypertenzi a jiných zdravotních komplikacích, které mohou být kontraindikativní, prosíme informujte před workshopem lektorku.


Barbora HU RYT (Má Sarasvatí)
1 mj bara 004

Zkušená lektorka jógy, publicistka, a majitelka komorního studia v Praze. Jógovou praxí prochází od svých 15 let. Je absolventkou FF UK, obor indiologie se specializací na hindštinu a kulturologii. Jógu studovala v zejména zahraničí a hlavně v Indii: Buddhism and Modern Psychology e-learning programme at Princeton UniversityTantra - Foundation for Practice Course (Himalayan Institute, Sandra Anderson)Certified Chakra Therapist (RB Academy, Los Angels, California, Coach: Dharmadevi Romano); Certified Prenatal Yoga Teacher (Yoga Education Institute, Western Florida)Yoga and Psychotherapy Certification, Paramanand Yoga Institute of Yoga Sciences and Research IndiaYoga Teachers Training RYT 200 by Yoga Alliance v Paramanand Yoga InstituteYoga Therapy Teachers Certification by Paramanand Yoga InstituteHatha Yoga Teacher  RYT 200 by Yoga Alliance; Advanced Yoga Therapy Certification RYT 500 v Paramanand Yoga Institute, pod vedením Dr. Ómánanda Bavédži. 

Více o Barboře na www.barborahu-yoga.cz

Seminář se koná při minimálním počtu 10 účastníků.

Detail události

Začátek události 20 říjen 2018 10:00
Konec události 20 říjen 2018 13:00
Celková kapacita 22
Registrovaní 22
Volná místa 0
Cena 550Kč
Místo konání SPIRITCENTRUM