• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

KURZY JÓGY září - prosinec

Organizace kurzů, REGISTRACE, obsah kurzů a lektoři...

Číst dál...

REGISTRACE na lekce, semináře, pobyty, vč. nabídky volných kurzových lekcí...

Je-li obsazeno neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

Obsah lekcí

Jak si vybrat správou lekci jógy či kurz? Seznamte se s obsahem lekcí, jejich zaměřením, zda jde o pomalejší či dynamičtější tempo, a zejména zohledněte své fyzické možnosti a zkušenosti s jógou, u každé lekce či kurzu najdete její náročnost, popř. možné kontraindikace.


PODZIMNÍ  KURZY ZÁŘÍ - PROSINEC 2017

Registrace budou spuštěny 21.srpna, 9:00, v sekci Kalendář_září.
Od tohoto termínu se bude možné registrovat do vybraných kurzů. 

HATHA jóga (PO, ST, ČT 20:00– 21:00)
Vypsané kurzy jsou pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročiléLekce Hathajógy začínají krátkou koncentrací, dechovými technikami a zahřátím. Pokračují skladbou ásan dle záměru lekce. Jógové pozice jsou v delších výdržích a mezi nimi jsou zařazeny mezirelaxace. Do lekce jsou vloženy i krátké jemné vinyjásy, sestavy v rytmu dechu. Nechybí ani nezbytná pránájáma a závěrečná relaxace. Večerní Hathajóga plyne v příjemném a jemném tempu, a je zaměřena na správné držení těla, posílení středu a pánevního dna, zpružnění i zpevnění svalů, uvolnění zatuhlých kloubů, protažení svalů kolem páteře, na celkovou harmonizaci organismu, ozdravení a relaxaci mysli. Zvládne ji každý!

POWER jóga (PO 17:30 – 18:30)
Vypsaný kurz je pro začátečníky a mírně pokročilé. Kurz je zaměřen na nácvik jednotlivých variant sestav „Pozdravu Slunci“, na propojení dechu s pohybem, na správné držení těla, zapojení hlubokého stabilizačního systému, a koncentraci v pozicích. Základem každé lekce je Pozdrav Slunci A a B, do kterých jsou vkládány pozice bojovníků a dalších ásan, které tvarují a zpružňují tělo zároveň. Lekce začínají koncentrací a zahřátím Pozdravem Slunci, následují sestavy zaměřené na konkrétní partie těla, na závěr zklidnění a relaxace v šavásaně. Rozdíl mezi Dynamickou a Powerjógu není téměř žádný, snad jen v rychlosti sledu ásan a v délce jejich výdrží. Powerjóga je z tohoto pohledu mírnější. Kurz není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem!

YIN jóga (ÚT 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro všechnyJedná se o meditativní, velmi klidný, jemný, a přesto hluboce účinný styl jógy, který se zaměřuje na čakry, meridiány lidského těla, a zejména pracuje s fasciemi. Benefity YIN jógy jsou obrovské, rozpouští blokády v těle, jak na fyzické, tak emocionální úrovni, očišťuje a harmonizuje orgány, zpružňuje tělo a dodává mu nový pevný tvar. Lekce YIN jógy sestává z úvodní pránájámy a koncentrace, pokračuje jógovými pozicemi, zejména v sedu, lehu, dřepu, ve kterých se setrvává 3 - 5 min bez úsilí. Závěrečná relaxace je stejná jako na všech lekcích jógy. Výdrží, vlastní vahou a zemskou gravitací se tělo v jinových pozicích uvolňuje samo a rozpouští případné bloky v drahách, což se pak přenáší do vnitřního prostředí k jednotlivým orgánům, kde dochází k harmonizaci. Používají se pomůcky: boxíky, deky, pásky, bolstery (válce). Kurz bude v duchu astrojógy, 13 lekcí Yin jógy a 12 znamení zvěrokruhu.

JEMNÁ jóga (ST 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro úplné začátečníky nebo i mírně pokročilé nebo pro všechny kdo si na józe chtějí „protáhnout“ těloJemná jóga je v podstatě jemnější Hathajógou. Cílem je naučit se základy jógové praxe. Lekce jsou zaměřeny na správné držení těla, práci s pánevním dnem, dechem, koncentrací. Součástí jsou jednoduché dechové techniky, průpravné cviky na zpevnění i uvolnění těla, výuka základních ásan (pozic), vč. trénink koncentrace a meditace. Lekce příjemně plynou v jemném tempu od úvodní koncentrace, pránájámy, zahřátí, přes ásanovou praxi, až k závěrečné relaxaci.

DYNAMIC jóga (ÚT, ČT 18:45– 19:45)
Vypsané kurzy jsou pro pokročilé a mírně pokročilé. Úterní lekce dynamické jógy je VÝHRADNĚ pro pokročilé!!!Lekce jsou zaměřeny na dynamické sestavy ve stylu Power jógy a Vinyjása jógy. Každá lekce začíná koncentrací a zahřátím Pozdravem Slunci A a B. Následují sestavy zaměřené na konkrétní partie těla, na závěr zklidnění a relaxace v šavásaně. Kurz je zacílen na formování jednotlivých svalových partií, jejich posílení i zpružnění. Pravidelným opakováním sestav podpoříte paměť organismu a těla ve smyslu pevnosti, pružnosti a síly. Naučíte se základní sestavy, které pak můžete použít ke své každodenní osobní praxi. Dynamic jóga je meditací v pohybu. Kurz není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem!


Podzimní kurzy budou zaměřeny zejména na očistnou detoxikační praxi!