• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

AKTUALITY - připravujeme pro vás ...

Co nového se děje v 2018...

Číst dál...

KURZY JÓGY září - prosinec 2018

Organizace kurzů, REGISTRACE, obsah kurzů a lektoři...

Číst dál...

REGISTRACE na lekce, semináře, pobyty, vč. nabídky volných kurzových lekcí...

Je-li obsazeno neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

Lektoři

Něco málo o našich lektorech, jejich zkušenostech, jógovém zaměření a dalších zájmech ...  

LEKTOŘI SPIRITCENTRA

1 Alena
Alena VEJŘÍKOVÁ

Jógovou praxí prochází přes 15 let, v roce 2013 studovala u Václava Krejčíka Hathajógu. V 2015 získala certifikát instruktor Yin Yogy a 2016 úspěšně absolvovala instruktorský kurz Powerjógy. Má za sebou řadu specializovaných kurzů: Technika pozic z hlediska zdravého pohybu, Umění jógového dotyku a asistence v ásanách, Jóga pro děti, Vinyása jóga a další. V 2017 absolvovala učitelský kurz Wheel jógy a Fasciální jógy. Alena je 13. rokem studentkou Univerzity Nové doby pana Milana Calábka, vystudovala Psychologickou astrologii, absolvovala řadu seminářů, kurzů z oblasti duševní hygieny a psychologie. 
Alena se specializuje na Hathajógu, Dynamickou jógu, Vinyása jógu, Power jógu, Yin jógu, Wheel jógu, Fasciální jógu, Jemnou jógu, relaxaci a meditaci. Věnuje se vedení vzdělávacích seminářů, workshopů a přednášek. Je majitelkou SPIRITYOGA CENTRA a manažerkou SPIRITCENTRA. 


1 IMG 1190 002

Stanislava PEPRNÁ
Jógovou praxí prochází přes 6 let. Vystudovala taneční konzervatoř v Brně a následně se stala členkou baletního souboru Janáčkova divadla. Díky baletní průpravě se lehce dostávala do jógových pozic, ale až setkání s jógou, v podání Aleny Vejříkové, jí inspirovalo na její jógové cestě. Je čerstvou absolventkou Power Yoga Akademie, s. r. o.,Václava Krejčíka, specializace Powerjóga. Za sebou má řadu seminářů a workshopů pořádaných SPIRITCENTREM. Dále je externím pedagogem v Baletní škole Terezie Dudové v Berouně. Na svých lekcích chce předávat poznatky o bezpečném provádění pozic. Jóga pro ni znamená: „Plynutí v čase a prostoru, splynutí dechu a pohybu, pevnost a volnost současně, úsměv, čas věnovaný sobě, tady a teď v přítomném okamžiku.“ Stáňa ve SPIRITCENTRU vede kurzy Dynamické jógy pro začátečníky a mírně pokročilé.


Zbyněk SRP1 1 Zbynek 01
S jógou se seznámil skrze studium myšlenek Františka Drtikola, Eduarda a Míly Tomášových, Paula Bruntona a dalších, které ho přes zkoumání vnitřní podstaty v nás přivedlo také k vědomé práci s tělem prostřednictvím cvičení hathajógy. První zkušenosti začal získávat před 10 lety na lekcích Iyengar jógy, které navštěvoval řadu let, a které jsou pro něho dodnes základem správného provádění jednotlivých jógových pozic. Zbyněk je absolventem Power Yoga Akademie, s. r. o., Václava Krejčíka, specializace Hathajóga. „Jógu vnímám jako jednu z mnoha cest zpět ke svému Já, která má tolik podob, kolik je lidí, kteří na ni jednou vstoupí. Dává nám možnost nalézání klidu, vnitřní rovnováhy, zdraví a pravdy o nás samých, ať už je ona pravda jakákoliv,“ říká Zbyněk. Inspiraci nachází v přírodě, zejména v brdských lesích, v dětech, na cestách a mezi lidmi, kteří kromě sebe, umějí žít i pro druhé. Zbyněk ve SPIRITCENTRU vede kurzy Hathajógy pro začátečníky a mírně pokročilé.  


1 DSC 4310 004Pavlína ROLKOVÁ

Jógovou praxí prochází přes čtyři roky. Ve SPIRITCENTRU navštěvuje lekce Dynamické jógy pod vedením Aleny Vejříkové. Je absolventkou pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, oboru biologie-chemie. Vystudovala Fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Pracuje jako fyziterapeutka v nemocnici Beroun, kde se specializuje na problematiku pánevního dna, kostrče, inkontinence, neplodnosti, ale také hluboký stabilizační systém, svalové smyšky, senzomotoriku, léčbu spasticity, svalových dysbalancí, disharmonii a diskoordinaci těla. Absolvovala certifikovaný kurz Ministerstva zdravotnictví pro léčbu sterilit a inkontinenci podle Ludmily Mojžíšové, dále specializované kurzy pro práci se svaly pánevního dna v těhotenství a po porodu. "Pohyb a jóga pro ni znamená životní cestu k harmonii těla, vnitřní rovnováze, životní síle jít dál a přirozenému štěstí na duši". Pavlína ve SPIRITCENTRU vede lekce Zdravotní jógy. 


1 medailonek fotoBlanka PETÁKOVÁ
Nezávazné a letmé kontakty s jógou ji provázely po většinu dospělého života. Systematicky se józe věnuje posledních šest let, ve věku, kdy je čas myslet spíše na vnoučata. K hlubšímu zájmu o jógu ji přivedly kurzy a semináře Aleny Vejříkové. V České akademii jógy ukončila studium III. třídy, získala osvědčení trenéra II. třídy a v současné době pokračuje v navazujícím, několikaletém studiu I. třídy. Výraznými lektorskými osobnostmi jsou pro ni Míla Sávitrí Mrnuštíková a Lenka Oravcová. Čím je pro ni jóga: otevírajícím se oknem do světa nových souvislostí a inspirací; objevováním nových principů práce s tělem; častým zdrojem překvapení; záležitostí niternou a zároveň velmi praktickou; způsobem vnímání, který pomáhá s pokorou a s otevřenou myslí přijímat vše, co přichází. Čím pro ni jóga není: akrobacií ani gymnastikou; bludičkou, která člověka odvádí od reality; jednoduchým návodem na život. Co ji z jógy zajímá nejvíc: momentálně to, jak zaujmout jógovou pozici, aby naplnila požadavek pevnosti, a zároveň uvolněnosti; přenášení jógových principů do běžného života; odrážení pozic fyzického těla v mentální oblasti. Blanka ve SPIRITCENTRU vede lekce Jemné Hathajógy. Markéta JEDLIČKOVÁ1 1 10606191 10202568387835493 662627914141102788 n 001

Markéta je maminkou tří dětí. Pochází z Prahy a cesty osudu ji zavály na Berounsko, kde žije se svojí rodinou a kde je jí moc dobře. O své cestě k józe Markéta říká: "Sport mne provází celý můj život, ale až v dospělosti jsem poznala jogu. Poprvé cca před 20 lety a to Power jogu. Když jsem měla doma školáky a velmi náročnou práci v bance, potřebovala jsem někde "vypnout mozek", přišla mi do cesty hot joga, byla jsem uchvácena, jak je mi po skončení lekce krásně. Od té doby jogu praktikuji." Na jaře roku 2016 úspěšně absolvovala kurz učitele Hatha jogy v Yoga centru v pražských Holešovicích. Vedla hodiny Hathajogy a Těhotenské jogy. Absolvovala kurz Cvičení s  dětmi v šátku dle Anny Kohutové. "Joga je pro mě velmi naplňující. V joze je nádherná energie, která se v tělocvičně předává z jednoho na druhého. Joga je krásná cesta..." Markéta ve SPIRITCENTRU vede lekce Letní jógy.
Hana HLADKÁ1 18004 10153405228691450 9077724205214319476 n 1

Celý život se věnovala sportu. Dětství a období dospívání strávila ve stáji kde pečovala o koně. Na vysoké škole začala běhat na dlouhé tratě a má na svém kontě 5 půlmaratonů. Miluje lezení, vysokohorskou turistiku, skialpinismus a jízdu na horském kole. Do světa jógy vstoupila před 6ti lety, zejména z důvodu chronické nemoci svého syna, kdy začala být prioritou klidná mysl. Jóga jí znovu otevřela dveře do světa, který znala z dětství, kdy člověk zažívá čistou radost a štěstí ve spojení se sebou samým. Její přístup k jógové praxi nejvíce ovlivnil guruji Manoj Thakur, kterého potkala na začátku svého dvouletého pobytu v Singapuru a rozhodla se stát jeho žákyní. Vystudovala klasickou jógu a jógovou terapii v institutu Indian Yoga Institute of Vivekananda Yoga Anusandhana Samsthana, Bangalore, India (VYASA). Praktikuje kraniosakrální terapii, absolvovala kurz prvního a druhého stupně u Marka Bohunického. Vystudovala všeobecné lékařství na 1.LFUK a pracuje jako lékařka v Rehabilitační nemocnici Beroun. Hana ve SPIRITCENTRU vede lekce Jemné jógy.Blanka ŠTEFAŇÁKOVÁ1 image1 1

 
K józe a zastavení se, ji přivedl její zdravotní stav. Jelikož nechtěla přistoupit k chemické léčbě, začala praktikovat zklidnění dechem, postupně vizualizacemi a dále hledala pomocné kurzy, kde narazila i na jógu. Začala ji studovat u Václava Krejčíka pouze pro vlastní potřebu, ale i jako kompenzaci a protažení po jiných sportech. Od mládí totiž miluje pohyb. Věnovala se např. aerobiku či spinningu, ale postupně zjišťovala, že jóga ji naplňuje čím dál víc, a posléze ji začala i vyučovat. Absolvovala mnoho různých seminářů a kurzů, přičemž z těch hlavních to byla Power yoga a Vinyasa yoga. Jak sama říká: "Jóga je pro mě úžasný pohyb spojený s dechem". Blanka ve SPIRITCENTRU vede lekce Nedělní vinyása jógy.