• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

AKTUALITY - připravujeme pro vás ...

Co nového se chystá v 2018...

Číst dál...

KURZY JÓGY leden - březen 2018

Organizace kurzů, REGISTRACE, obsah kurzů a lektoři...

Číst dál...

REGISTRACE na lekce, semináře, pobyty, vč. nabídky volných kurzových lekcí...

Je-li obsazeno neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

KURZY JÓGY leden - březen 2018

Organizace kurzů, REGISTRACE, obsah kurzů a lektoři...


Kurzy jógy a jejich organizace


a) Kurzy jsou důsledně rozděleny dle obtížnosti, 
lekce na sebe volně navazují a jsou tématicky zaměřeny
    (v jednotlivých kurzech je tak možné více prohlubovat jógovou praxi dle úrovně účastníků, obsah najdete níže)
b) Nadále je možné využít systém směn lekcí v případě nepřítomnosti
   (nový upřesněný systém najdete zde, seznamte se důsledně, váš náhradník musí počítat s navazováním
   a obtížností lekcí, 
nabídku na web zajišťuje recepce Spirit Centra, pouze za stanovených podmínek)
c) Přijďte vyzkoušet kurzové lekce jako náhradník. Nabídku volných kurzových lekcí a trvalých náhradníků najdete zdeMáte-li zájem volejte na uvedená čísla klientů, kteří jsou v daném kurzu, a nemohou v určitý termín na svoji lekci.
d) Aktuálně probíhají jarní kurzy duben - červen.

 1 DSC 4906

Níže naleznete obsah kurzů a informace k lektorům.

JARNÍ KURZY DUBEN - ČERVEN 2018

ODPOLEDNÍ HATHA jóga (ÚT 14:45– 15:45) NOVINKA od 6. února 2018!!!
Vypsaný kurz je určen zejména pro ty z vás, kteří máte zkrácenou pracovní dobu pracujete na směny či jste "na volné noze", a pro které je odpoledne ideálním časem na lekci jógy . Kurz je vhodný pro mírně pokročilé, ale zvládne jej každý!Lekce Odpolední Hathajógy začínají krátkou koncentrací, dechovými technikami a zahřátím. Pokračují skladbou ásan dle záměru lekce. Jógové pozice jsou v delších výdržích a mezi nimi jsou zařazeny mezirelaxace. Do lekce jsou vloženy i krátké jemné vinyjásy, sestavy v rytmu dechu. Nechybí ani nezbytná pránájáma a závěrečná relaxace. Odpolední Hathajóga plyne v příjemném a jemném tempu, a je zaměřena na správné držení těla, posílení středu a pánevního dna, zpružnění i zpevnění svalů, uvolnění zatuhlých kloubů, protažení svalů kolem páteře, na celkovou harmonizaci organismu, ozdravení a relaxaci mysli. 


ZDRAVOTNÍ jóga (ČT 17:30 – 18:30
)
 NOVINKA - kurz obsazen!!!
Kurz je určen pro jógové začátečníky a pro všechny, kteří mají nějaké zdravotní či jiné omezení (chronické bolesti, pooperační stavy, nadváha, problémy s inkontinencí, diastáza, po porodu, věk ap.), a na běžných lekcích se necítí komfortně. Každý je originál. Naše těla nejsou dokonalá, některé svalové partie jsou zkrácené či oslabené, svaly jsou v nerovnováze apod. Tělo v disharmonii však trpí zkříženými syndromy, a tak občas bolí. Bolest není automatickou součástí života, dá se zmírnit či úplně odstranit správným držením těla, dostatečným protažením, přirozeným posílením určitých svalových segmentů, správným dechovým stereotypem, zapojením hlubokého stabilizačního systému páteře (bránice, svalů pánevního, hlubokých svalů podél páteře, břišních svalových partií). Cílem lekcí zdravé jógy bude, naučit se správným pohybovým vzorcům a tím umět předcházet bolesti. Při cvičení využijeme váhu vlastního těla, balanční pozice, budeme pracovat s pomůckami (jóga pásky, bločky, bolstery ...) a občas si vysvětlíme proč, a za jakých podmínek určitý problém vzniká, okrajově nahlédneme do tajů anatomie, biomechaniky těla a fyziologických procesů, které se dějí v našem těle.

HATHA jóga (PO, ÚT, ST, ČT 20:00– 21:00)
Vypsané kurzy jsou pro začátečníky, mírně pokročilé nebo pokročiléLekce Hathajógy začínají krátkou koncentrací, dechovými technikami a zahřátím. Pokračují skladbou ásan dle záměru lekce. Jógové pozice jsou v delších výdržích a mezi nimi jsou zařazeny mezirelaxace. Do lekce jsou vloženy i krátké jemné vinyjásy, sestavy v rytmu dechu. Nechybí ani nezbytná pránájáma a závěrečná relaxace. Večerní i Jemná Hathajóga plyne v příjemném a jemném tempu, a je zaměřena na správné držení těla, posílení středu a pánevního dna, zpružnění i zpevnění svalů, uvolnění zatuhlých kloubů, protažení svalů kolem páteře, na celkovou harmonizaci organismu, ozdravení a relaxaci mysli. Zvládne ji každý!


YIN jóga (ÚT 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro všechnyJedná se o meditativní, velmi klidný, jemný, a přesto hluboce účinný styl jógy, který se zaměřuje na čakry, meridiány lidského těla, a zejména pracuje s fasciemi. Benefity YIN jógy jsou obrovské, rozpouští blokády v těle, jak na fyzické, tak emocionální úrovni, očišťuje a harmonizuje orgány, zpružňuje tělo a dodává mu nový pevný tvar. Lekce YIN jógy sestává z úvodní pránájámy a koncentrace, pokračuje jógovými pozicemi, zejména v sedu, lehu, dřepu, ve kterých se setrvává 3 - 5 min bez úsilí. Závěrečná relaxace je stejná jako na všech lekcích jógy. Výdrží, vlastní vahou a zemskou gravitací se tělo v jinových pozicích uvolňuje samo a rozpouští případné bloky v drahách, což se pak přenáší do vnitřního prostředí k jednotlivým orgánům, kde dochází k harmonizaci. Používají se pomůcky: boxíky, deky, pásky, bolstery (válce). 

JEMNÁ jóga (ST 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro úplné začátečníky nebo i mírně pokročilé nebo pro všechny kdo si na józe chtějí „protáhnout“ těloJemná jóga je v podstatě jemnější Hathajógou. Cílem je naučit se základy jógové praxe. Lekce jsou zaměřeny na správné držení těla, práci s pánevním dnem, dechem, koncentrací. Součástí jsou jednoduché dechové techniky, průpravné cviky na zpevnění i uvolnění těla, výuka základních ásan (pozic), vč. trénink koncentrace a meditace. Lekce příjemně plynou v jemném tempu od úvodní koncentrace, pránájámy, zahřátí, přes ásanovou praxi, až k závěrečné relaxaci.

DYNAMIC jóga (PO, ÚT, ČT 18:45– 19:45)
Vypsané kurzy jsou pro začátečníky, mírně pokročilé nebo pokročilé. Úterní lekce dynamické jógy je VÝHRADNĚ pro pokročilé!!! Lekce jsou zaměřeny na dynamické sestavy ve stylu Power jógy a Vinyjása jógy. Každá lekce začíná koncentrací a zahřátím Pozdravem Slunci A a B. Následují sestavy zaměřené na konkrétní partie těla, na závěr zklidnění a relaxace v šavásaně. Kurz je zacílen na formování jednotlivých svalových partií, jejich posílení i zpružnění. Pravidelným opakováním sestav podpoříte paměť organismu a těla ve smyslu pevnosti, pružnosti a síly. Naučíte se základní sestavy, které pak můžete použít ke své každodenní osobní praxi. Dynamic jóga je meditací v pohybu. Kurz není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem!

 

Lektoři


Alena VEJŘÍKOVÁ

1 AlenaJógovou praxí prochází přes 15 let, v roce 2013 studovala u Václava Krejčíka Hathajógu. V 2015 získala certifikát instruktor Yin Yogy a 2016 úspěšně absolvovala instruktorský kurz Powerjógy. Má za sebou řadu specializovaných kurzů: Technika pozic z hlediska zdravého pohybu, Umění jógového dotyku a asistence v ásanách, Jóga pro děti, Vinyása jóga a další. V 2017 absolvovala učitelský kurz Wheel jógy a Fasciální jógy. Alena je 13. rokem studentkou Univerzity Nové doby pana Milana Calábka, vystudovala Psychologickou astrologii, absolvovala řadu seminářů, kurzů z oblasti duševní hygieny a psychologie. Alena se specializuje na Hathajógu, Dynamickou jógu, Vinyása jógu, Power jógu, Yin jógu, Wheel jógu, Fasciální jógu, Jemnou jógu, relaxaci a meditaci. Věnuje se vedení vzdělávacích seminářů, workshopů a přednášek. Je majitelkou SPIRITCENTRA. 

 


Stanislava PEPRNÁ 1 IMG 1190 002

Jógovou praxí prochází přes 6 let. Vystudovala taneční konzervatoř v Brně a následně se stala členkou baletního souboru Janáčkova divadla. Díky baletní průpravě se lehce dostávala do jógových pozic, ale až setkání s jógou, v podání Aleny Vejříkové, jí inspirovalo na její jógové cestě. Je čerstvou absolventkou Power Yoga Akademie, s. r. o.,Václava Krejčíka, specializace Powerjóga. Za sebou má řadu seminářů a workshopů pořádaných SPIRITCENTREM. Dále je externím pedagogem v Baletní škole Terezie Dudové v Berouně. Na svých lekcích chce předávat poznatky o bezpečném provádění pozic. Jóga pro ni znamená: „Plynutí v čase a prostoru, splynutí dechu a pohybu, pevnost a volnost současně, úsměv, čas věnovaný sobě, tady a teď v přítomném okamžiku.“ Stáňa ve Spirit Centru vede lekce Ranní jógy, kurzy Powerjógy a Dynamické jógy pro začátečníky a mírně pokročilé.


Zbyněk SRP 1 1 Zbynek 01

S jógou se seznámil skrze studium myšlenek Františka Drtikola, Eduarda a Míly Tomášových, Paula Bruntona a dalších, které ho přes zkoumání vnitřní podstaty v nás přivedlo také k vědomé práci s tělem prostřednictvím cvičení hathajógy. První zkušenosti začal získávat před 10 lety na lekcích Iyengar jógy, které navštěvoval řadu let, a které jsou pro něho dodnes základem správného provádění jednotlivých jógových pozic. Zbyněk je absolventem Power Yoga Akademie, s. r. o., Václava Krejčíka, specializace Hathajóga. „Jógu vnímám jako jednu z mnoha cest zpět ke svému Já, která má tolik podob, kolik je lidí, kteří na ni jednou vstoupí. Dává nám možnost nalézání klidu, vnitřní rovnováhy, zdraví a pravdy o nás samých, ať už je ona pravda jakákoliv,“ říká Zbyněk. Inspiraci nachází v přírodě, zejména v brdských lesích, v dětech, na cestách a mezi lidmi, kteří kromě sebe, umějí žít i pro druhé. Zbyněk ve Spirit Centru vede kurzy Hathajógy pro začátečníky a mírně pokročilé.

 

1 DSC 4310 004
Pavlína ROLKOVÁ

Jógovou praxí prochází přes čtyři roky. Ve SPIRITCENTRU navštěvuje lekce Dynamické jógy pod vedením Aleny Vejříkové. Je absolventkou pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, oboru biologie-chemie. Vystudovala Fyzioterapii na 1. lékařské fakultě UK. Pracuje jako fyziterapeutka v nemocnici Beroun, kde se specializuje na problematiku pánevního dna, kostrče, inkontinence, neplodnosti, ale také hluboký stabilizační systém, svalové smyšky, senzomotoriku, léčbu spasticity, svalových dysbalancí, disharmonii a diskoordinaci těla. Absolvovala certifikovaný kurz Ministerstva zdravotnictví pro léčbu sterilit a inkontinenci podle Ludmily Mojžíšové, dále specializované kurzy pro práci se svaly pánevního dna v těhotenství a po porodu. "Pohyb a jóga pro ni znamená životní cestu k harmonii těla, vnitřní rovnováze, životní síle jít dál a přirozenému štěstí na duši". Pavlína ve SPIRITCENTRU vede lekce Zdravotní jógy. 


1 medailonek fotoBlanka PETÁKOVÁ
Nezávazné a letmé kontakty s jógou ji provázely po většinu dospělého života. Systematicky se józe věnuje posledních šest let, ve věku, kdy je čas myslet spíše na vnoučata. K hlubšímu zájmu o jógu ji přivedly kurzy a semináře Aleny Vejříkové. V České akademii jógy ukončila studium III. třídy, získala osvědčení trenéra II. třídy a v současné době pokračuje v navazujícím, několikaletém studiu I. třídy. Výraznými lektorskými osobnostmi jsou pro ni Míla Sávitrí Mrnuštíková a Lenka Oravcová. Čím je pro ni jóga: otevírajícím se oknem do světa nových souvislostí a inspirací; objevováním nových principů práce s tělem; častým zdrojem překvapení; záležitostí niternou a zároveň velmi praktickou; způsobem vnímání, který pomáhá s pokorou a s otevřenou myslí přijímat vše, co přichází. Čím pro ni jóga není: akrobacií ani gymnastikou; bludičkou, která člověka odvádí od reality; jednoduchým návodem na život. Co ji z jógy zajímá nejvíc: momentálně to, jak zaujmout jógovou pozici, aby naplnila požadavek pevnosti, a zároveň uvolněnosti; přenášení jógových principů do běžného života; odrážení pozic fyzického těla v mentální oblasti. Blanka ve SPIRITCENTRU vede lekce Jemné Hathajógy.1 DSC 0981

Martina TOMÁŠKOVÁ

Poprvé se s jógou setkala ve svých 25 letech, po autonehodě. V józe našla neuvěřitelný klid, a když po roce a půl začala konečně relaxovat,bylo to pro ni velké zjištění. Odpoutat se od svých myšlenek bylo euforické, a tak chtěla více a více, až nakonec začala sama předcvičovat. Jógové vzdělání absolvovala manželů Jana a Ivany KnaislovýchProšla také prvním stupněm kurzu SMS systému u MUDr. Richarda Smíška, který klade velký důraz na osovost páteře, spirální svalové řetězce těla, které umožňují protažení páteře a tím i správné a zdravé držení těla. Mnoho informací čerpá z knih, a hlavně z vlastní jógové praxe, kdy na svém těle zkouší, jak jógové pozice fungují, kde a kdy se co zapojuje, povoluje, napíná, co je příjemné a co už ne. V letošním roce se chytá na studium Jógové terapie, která ji velice zaujala. Vedle jógy se také věnuje výživovému poradenství a sama je propagátorkou „zelených“ potravin. Co sama říká Martina o své jógové cestě: Naučit se relaxovatse stalo v mé praxi mým cílem. Pokud se ke mně lidé vrací s tím, že se těší na mou lekci jógy, protože zde vypínají mozek, jsem upřímně potěšena. Takže bych své lekce jógy klidně nazvala cvičením bez mozku.“ Martina ve SPIRITCENTRU vede lekce Odpolední Hathajógy.