• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg

Právě jste zde:

Novinky

KURZY JÓGY září - prosinec

Organizace kurzů, REGISTRACE, obsah kurzů a lektoři...

Číst dál...

REGISTRACE na lekce, semináře, pobyty, vč. nabídky volných kurzových lekcí...

Je-li obsazeno neváhejte se přihlásit jako náhradník...

Číst dál...

KURZY JÓGY září - prosinec

Organizace kurzů, REGISTRACE, obsah kurzů a lektoři...


Kurzy jógy a jejich organizace


a) Kurzy jsou důsledně rozděleny dle obtížnosti, 
lekce na sebe volně navazují a jsou tématicky zaměřeny
    (v jednotlivých kurzech je tak možné více prohlubovat jógovou praxi dle úrovně účastníků, obsah najdete níže)
b) Nadále je možné využít systém směn lekcí v případě nepřítomnosti
   (nový upřesněný systém najdete zde, seznamte se důsledně,váš náhradník musí počítat s navazováním
   a obtížností lekcí, 
nabídku na web zajišťuje recepce Spirit Centra, pouze za stanovených podmínek)
c) Přijďte vyzkoušet kurzové lekce jako náhradník. Nabídku volných kurzových lekcí a trvalých náhradníků najdete zdeMáte-li       zájem volejte na uvedená čísla klientů, kteří jsou v daném kurzu, a nemohou v určitý termín na svoji lekci.
d) Aktuálně probíhají kurzy září - prosinec, ještě je možné přistoupit, registrace zde.


 1 DSC 4906

Níže naleznete obsah kurzů a informace k lektorům.Podzimní kurzy září - prosinec 2017


HATHA jóga (PO, ST, ČT 20:00– 21:00)
Vypsané kurzy jsou pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročiléLekce Hathajógy začínají krátkou koncentrací, dechovými technikami a zahřátím. Pokračují skladbou ásan dle záměru lekce. Jógové pozice jsou v delších výdržích a mezi nimi jsou zařazeny mezirelaxace. Do lekce jsou vloženy i krátké jemné vinyjásy, sestavy v rytmu dechu. Nechybí ani nezbytná pránájáma a závěrečná relaxace. Večerní Hathajóga plyne v příjemném a jemném tempu, a je zaměřena na správné držení těla, posílení středu a pánevního dna, zpružnění i zpevnění svalů, uvolnění zatuhlých kloubů, protažení svalů kolem páteře, na celkovou harmonizaci organismu, ozdravení a relaxaci mysli. Zvládne ji každý! 

POWER jóga (PO 17:30 – 18:30)
Vypsaný kurz je pro začátečníky a mírně pokročilé. Kurz je zaměřen na nácvik jednotlivých variant sestav „Pozdravu Slunci“, na propojení dechu s pohybem, na správné držení těla, zapojení hlubokého stabilizačního systému, a koncentraci v pozicích. Základem každé lekce je Pozdrav Slunci A a B, do kterých jsou vkládány pozice bojovníků a dalších ásan, které tvarují a zpružňují tělo zároveň. Lekce začínají koncentrací a zahřátím Pozdravem Slunci, následují sestavy zaměřené na konkrétní partie těla, na závěr zklidnění a relaxace v šavásaně. Rozdíl mezi Dynamickou a Powerjógu není téměř žádný, snad jen v rychlosti sledu ásan a v délce jejich výdrží. Powerjóga je z tohoto pohledu mírnější. Kurz není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem!

YIN jóga (ÚT 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro všechnyJedná se o meditativní, velmi klidný, jemný, a přesto hluboce účinný styl jógy, který se zaměřuje na čakry, meridiány lidského těla, a zejména pracuje s fasciemi. Benefity YIN jógy jsou obrovské, rozpouští blokády v těle, jak na fyzické, tak emocionální úrovni, očišťuje a harmonizuje orgány, zpružňuje tělo a dodává mu nový pevný tvar. Lekce YIN jógy sestává z úvodní pránájámy a koncentrace, pokračuje jógovými pozicemi, zejména v sedu, lehu, dřepu, ve kterých se setrvává 3 - 5 min bez úsilí. Závěrečná relaxace je stejná jako na všech lekcích jógy. Výdrží, vlastní vahou a zemskou gravitací se tělo v jinových pozicích uvolňuje samo a rozpouští případné bloky v drahách, což se pak přenáší do vnitřního prostředí k jednotlivým orgánům, kde dochází k harmonizaci. Používají se pomůcky: boxíky, deky, pásky, bolstery (válce). Kurz bude v duchu astrojógy, 13 lekcí Yin jógy a 12 znamení zvěrokruhu.

JEMNÁ jóga (ST 17:30 – 18:30)
Kurz je určen pro úplné začátečníky nebo i mírně pokročilé nebo pro všechny kdo si na józe chtějí „protáhnout“ těloJemná jóga je v podstatě jemnější Hathajógou. Cílem je naučit se základy jógové praxe. Lekce jsou zaměřeny na správné držení těla, práci s pánevním dnem, dechem, koncentrací. Součástí jsou jednoduché dechové techniky, průpravné cviky na zpevnění i uvolnění těla, výuka základních ásan (pozic), vč. trénink koncentrace a meditace. Lekce příjemně plynou v jemném tempu od úvodní koncentrace, pránájámy, zahřátí, přes ásanovou praxi, až k závěrečné relaxaci.

DYNAMIC jóga (ÚT, ČT 18:45– 19:45)
Vypsané kurzy jsou pro pokročilé a mírně pokročilé. Úterní lekce dynamické jógy je VÝHRADNĚ pro pokročilé!!!Lekce jsou zaměřeny na dynamické sestavy ve stylu Power jógy a Vinyjása jógy. Každá lekce začíná koncentrací a zahřátím Pozdravem Slunci A a B. Následují sestavy zaměřené na konkrétní partie těla, na závěr zklidnění a relaxace v šavásaně. Kurz je zacílen na formování jednotlivých svalových partií, jejich posílení i zpružnění. Pravidelným opakováním sestav podpoříte paměť organismu a těla ve smyslu pevnosti, pružnosti a síly. Naučíte se základní sestavy, které pak můžete použít ke své každodenní osobní praxi. Dynamic jóga je meditací v pohybu. Kurz není vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem!

SLOW FLOW jóga (PO, ST 18:45 - 19:45) - OTEVŘENÁ LEKCE!!!
Otevřené lekce Slow Flow jógy jsou určeny 
pro širokou veřejnost. Přizpůsobeny jsou vždy možnostem a naladění příchozích klientů. Lekce obsahují na začátku krátkou koncentraci, pránájámu, zklidnění, pokračují jemně plynoucí ásanovou praxí 
na vlnách dechu, zakončeny jsou šavásanou, relaxací a meditací. Večerní jóga vás příjemně uvolní po náročném pracovním dni, odbourá stres a napětí. Na tyto lekce je třeba provést vždy jednotlivě registraci v příslušném měsíci v Kalendáři.

RANNÍ jóga (ST 9:00- 10:00) - OTEVŘENÁ LEKCE!!!
Lekce Ranní jógy jsou určeny pro širokou veřejnost. Zaměřeny jsou na probuzení organismu na začátku dne. Přizpůsobeny jsou vždy možnostem a naladění příchozích klientů. Lekce v úvodu obsahují krátkou koncentraci a pránájámu, dále protažení, rozehřátí organismu, rozhýbání a probuzení energií těla, protažení a aktivaci meridiánů. Jógové pozice jsou jak ve výdržích, tak plynou v rytmu dechu a jemných sestav, vinyjás. Na závěr zasloužená šavásana a relaxace. Ranní jóga vás sladí s biorytmy dní i ročního období. Na tyto lekce je třeba provést vždy jednotlivě registraci v příslušném měsíci v Kalendáři.

Podzimní kurzy budou zaměřeny zejména na očistnou detoxikační praxi!

 

Lektoři


Alena VEJŘÍKOVÁ

1 AlenaJógovou praxí prochází přes 15 let, v roce 2013 studovala u Václava Krejčíka Hathajógu. V 2015 získala certifikát instruktor Yin Yogy a 2016 úspěšně absolvovala instruktorský kurz Powerjógy. Má za sebou řadu specializovaných kurzů: Technika pozic z hlediska zdravého pohybu, Umění jógového dotyku a asistence v ásanách, Jóga pro děti, Vinyása jóga a další. V 2017 absolvovala učitelský kurz Wheel jógy a Fasciální jógy. Alena je 13. rokem studentkou Univerzity Nové doby pana Milana Calábka, vystudovala Psychologickou astrologii, absolvovala řadu seminářů, kurzů z oblasti duševní hygieny a psychologie. Alena se specializuje na Hathajógu, Dynamickou jógu, Vinyása jógu, Power jógu, Yin jógu, Wheel jógu, Fasciální jógu, Jemnou jógu, relaxaci a meditaci. Věnuje se vedení vzdělávacích seminářů, workshopů a přednášek. Je majitelkou SPIRITCENTRA. Radka SOCHOROVÁ 1 Radka

Jógu praktikuje 9 let. Vystudovala Střední zdravotnickou školu a ve zdravotnictví pracovala 14 let. V roce 2011 absolvovala instruktorský kurz Powerjógy (Power Yoga Akademie, s. r. o., Václava Krejčíka). Absolvovala čtyřleté studium Mohendžodáro (Tantrajóga pro ženy). Praktikuje různé meditační techniky, vedené meditace nebo pohybové Osho meditace, které zařazuje do svých lekcí. Je absolventkou České školy klasické homeopatie v Praze. Věnuje se soukromé homeopatické praxi. Vedle jógy je její vášní kresba. Tvoří léčivé mandaly a vede kurzy automatické kresby. Radka ve Spirit Centru vede lekce Hathajógy pro mírně pokročilé a pokročilé.Stanislava PEPRNÁ 1 IMG 1190 002

Jógovou praxí prochází přes 6 let. Vystudovala taneční konzervatoř v Brně a následně se stala členkou baletního souboru Janáčkova divadla. Díky baletní průpravě se lehce dostávala do jógových pozic, ale až setkání s jógou, v podání Aleny Vejříkové, jí inspirovalo na její jógové cestě. Je čerstvou absolventkou Power Yoga Akademie, s. r. o.,Václava Krejčíka, specializace Powerjóga. Za sebou má řadu seminářů a workshopů pořádaných SPIRITCENTREM. Dále je externím pedagogem v Baletní škole Terezie Dudové v Berouně. Na svých lekcích chce předávat poznatky o bezpečném provádění pozic. Jóga pro ni znamená: „Plynutí v čase a prostoru, splynutí dechu a pohybu, pevnost a volnost současně, úsměv, čas věnovaný sobě, tady a teď v přítomném okamžiku.“ Stáňa ve Spirit Centru vede lekce Ranní jógy, kurzy Powerjógy a Dynamické jógy pro začátečníky a mírně pokročilé.


Zbyněk SRP 1 Zbynek 01

S jógou se seznámil skrze studium myšlenek Františka Drtikola, Eduarda a Míly Tomášových, Paula Bruntona a dalších, které ho přes zkoumání vnitřní podstaty v nás přivedlo také k vědomé práci s tělem prostřednictvím cvičení hathajógy. První zkušenosti začal získávat před 10 lety na lekcích Iyengar jógy, které navštěvoval řadu let, a které jsou pro něho dodnes základem správného provádění jednotlivých jógových pozic. Zbyněk je absolventem Power Yoga Akademie, s. r. o., Václava Krejčíka, specializace Hathajóga. „Jógu vnímám jako jednu z mnoha cest zpět ke svému Já, která má tolik podob, kolik je lidí, kteří na ni jednou vstoupí. Dává nám možnost nalézání klidu, vnitřní rovnováhy, zdraví a pravdy o nás samých, ať už je ona pravda jakákoliv,“ říká Zbyněk. Inspiraci nachází v přírodě, zejména v brdských lesích, v dětech, na cestách a mezi lidmi, kteří kromě sebe, umějí žít i pro druhé. Zbyněk ve Spirit Centru vede kurzy Hathajógy pro začátečníky a mírně pokročilé.